Hráči Anglicka vyzývajú RFU, aby odohrali viac zápasov od Twickenhamu

Hráči anglického majstrovstiev sveta naliehali na Rugby Football Union, aby z Twickenham odniesli ďalšie medzinárodné zápasy. Anglicko hralo svoje posledné prípravné stretnutie na majstrovstvách sveta proti Taliansku v septembri v Newcastle – prvý domáci testovací zápas mimo ústredia od roku 1997 – a káder sa chce pravidelne konať.

Ďalšie domáce zápasy v Twickenhame boli uvedený ako hlavný dôvod návratu RFU k zisku na svojich posledných účtoch zverejnených tento mesiac a pri absencii akýchkoľvek jesenných internacionálov v tomto roku únia predpokladá v budúcoročnej výročnej správe stratu.Zápasy v Twickenhame, ktoré majú 82 000, môžu vygenerovať okolo 10 miliónov GBP pre RFU, zatiaľ čo poklesky v zápase proti Taliansku v parku St James, kde bola účasť 50 157 a vyžadovali si poplatok za prenájom, boli značné.

Dva domáce zápasy Anglicka v Šiestich národoch v roku 2020 sa budú konať v Twickenhame, rovnako ako všetky štyri jesenné reprezentácie v budúcom roku, ale výkonný riaditeľ RFU Bill Sweeney bol otvorený možnosti ísť po ceste v roku 2021. Sweeney sa zúčastnil komplexného hodnotiaceho panelu po skončení majstrovstiev sveta, ktorému predsedal bývalý minister športu Hugh Robertson, pričom sa predpokladá, že bol zapojený aj bývalý tréner Anglicka Brian Ashton.Dvadsaťsedem z 32 hráčov, ktorí sa zúčastnili majstrovstiev sveta, tiež poskytlo svoju anonymnú spätnú väzbu.

„Hráči majú veľmi radi [hrať v Newcastli],“ uviedol Sweeney, ktorý sa tiež zahrial na myšlienku hrať „domáci“ zápas v zahraničí na ceste do cieľovej destinácie, ako to urobil Wales vo Washingtone DC. „Hráči si skutočne užívali cestovanie po krajine a Newcastle odviedol skvelú prácu. Vždy by sme sa pozreli na posunutie tímu okolo. Je to niečo, čo sa objavilo v diskusii, hráčom sa páčila sviežosť a zmena obchádzania krajiny. “

Sweeney trval na tom, že mu vyhovuje ďalšie zamestnanie Jonesa v Japonsku, a uviedol, že zaviedol proces preveriť všetky ďalšie komerčné aktivity hlavného trénera.V novembri bol Jones, ktorý je s Anglickom kontrahovaný do roku 2021, vyhlásený za riaditeľa ragby japonského tímu Suntory Sungoliath.

Vďaka doterajšiemu trénerstvu v Japonsku viedol Jonesov profil v krajine aj množstvo lukratívnych akcií. obchodné dohody v súvislosti s prípravou na majstrovstvá sveta, zatiaľ čo spôsobil RFU značné rozpaky, keď na povrch vyplávali hanlivé komentáre o Walese a Írsku počas obchodných vzťahov.

Jones a RFU ešte nevysvetlili, ako môže byť hlavou Anglicka tréner a riaditeľ ragby, aj keď na základe poradenstva, pre klub vzdialený 6 000 míľ, ktorého sezóna trvá od januára do mája.

Jones je momentálne v Japonsku a zatiaľ čo Sweeney tvrdil, že je na dovolené než je tam v pracovnej schopnosti, bol za posledné dva víkendy zobrazený na sociálnych sieťach a zjavne navštevoval predsezónne zápasy Suntory.Tento týždeň bol tiež predstavený na snímke toho, čo sa javilo ako kapacita spoločnosti Suntory, čo uľahčilo zavedenie časti „zdravotníckeho a wellness vybavenia“ od spoločnosti Protea Japan Co.

„Situácia je trochu jedinečná jeden v tom zmysle, že má spojenie s Japonskom, takže bolo zrejmé, že tam bude mať vysoké postavenie, “uviedol Sweeney. “Akákoľvek práca, ktorú robí v Japonsku, je vo svojom vlastnom čase, takže to nie je v čase RFU.” Som v pohode, že máme teraz zavedené správne procesy na riadenie jeho obchodnej činnosti, takže všetko, čo robí, prejde formálnym schvaľovacím procesom, musíme to podpísať a odtiaľ odobrať. “

Sweeney tiež poprel, že nedávna Jonesova kniha – v ktorej sa úprimne priznal – mal upustiť od Georga Forda a Mako Vunipoly do finále majstrovstiev sveta – vzbudzuje obavy.Predpokladá sa, že niektorí hráči sú nešťastní. Jones dostal povolenie vydať knihu odhalení tak skoro po majstrovstvách sveta, keď mužstvo počas turnaja nesmelo písať novinové stĺpce.

„Mali sme úplný prehľad o obsahu a my do toho vstupujeme a spravujeme to, takže si myslím, že sme v poriadku, “dodal.