Zásah v Európe: Guardiola omráči Madrid oneskoreným vyrovnaním Valladolidu

Zdá sa, že Karim Benzema vyhral zápas Realu, keď im v 82. minúte dal zaslúžené vedenie s nádherným kúskom zručnosti, kontroloval prihrávku chrbtom k bráne a otočil sa, až potom zasiahol vzdialený roh. Mohamed Salah zapína štýl, keď smrteľný Liverpool odštartoval Arsenal Prečítajte si viac

Luka Jovic sa blížil k prelomeniu slepej uličky skôr v zápase, keď sotva minútu po odchode z lavičky namieril proti brvnu, zatiaľ čo Gareth Bale a James Rodríguez premeškali šance skôr v zápase.

Valladolid ponúkol len málo útokov, ale chytil vyrovnanie šoku iba svojou druhou strelou na cieľ, keď Guardiola prenikol cez nohy Thibauta Courtoisa a dokončil rýchly protiútok po Toni Kroos sa vzdal lopty.

Lionel Messi bol vynechaný z mužstva Barcelony, aby v nedeľu čelil Realu Betis napriek tomu, že sa tento týždeň vrátil po tréningu po zranení pravého lýtka.

V Pretekár série A z minulej sezóny s-up, Neapol, ustúpil od priznania sporného skorého trestu k víťazstvu 4: 3 na ihrisku Fiorentiny s novým vzhľadom, a to v sobotu mimoriadne zábavným začiatkom svojej kampane.Nová posila Fiorentiny Erick Pulgar skóroval v deviatej minúte z penalty, ktorá sa udelila pomocou dlhého preskúmania VAR po tom, čo lopta bola vyrazená do paže Piotra Zielinksiho v prázdnom poli.

Dries Mertens vyrovnal Neapolskom prvý skutočný útok v 38. min. a následne penalta, ktorú o päť minút kontroverzne ocenil a premenil Lorenzo Insigne.Nikola Milenkovic v 52. minúte vrátil Fiorentinu späť za vyrovnaných podmienok, iba o Josého Callejóna, ktorý o štyri minúty neskôr postavil Neapol späť.

Nový poslanec Kevin-Prince Boateng zišiel z lavičky, aby vyrovnal Fiorentinu v 65. minúta predtým, ako Insigne dve minúty po ňom viedol víťaza Neapolu.

Giorgio Chiellini skóroval už v sezóne Juventus 1: 0 v Parme, čím odštartoval svoju snahu o rekordný deviaty priamy titul v úvode ligy. .Zatiaľ čo Cristiano Ronaldo premárnil sériu šancí a VAR nemal povolený gól z dôvodu takmer nepostrehnuteľného ofsajdového hovoru, Chiellini vsietil v 21. minúte rohový kop.

Zobrazuje iba odtiene vysokorýchlostnej prihrávky zápas preferuje nový tréner Maurizio Sarri a s cenným podpisom Matthijsa de Ligta, ktorý odišiel na lavičku, Juventus kontroloval svoje vedenie v dusnej noci na štadióne Ennio Tardini. Najlepší strelci Premier League, La Liga, Bundesliga, Serie A a Ligue 1 2019- 20 Prečítajte si viac

„Bolo tam horúco a to viedlo k niekoľkým chybám, ale v prvom polčase to bol dobrý výkon proti tvrdej strane Parmy na ich vlastnom trávniku,“ uviedol asistent trénera Juve Giovanni Martusciello, ktorý riadil tím pri absencii Sarriho, ktorý má zápal pľúc. “Prvý zápas sezóny má vždy otázniky a my sme mohli pri šanciach v prvom polčase dopadnúť lepšie, ale celkovo je to v poriadku.” Budúci víkend hostí Neapol v Juventuse.

V Nemecku strelil hetrik Robert Lewandowski a Philippe Coutinho debutoval v bundeslige, keď Bayern Mníchov zmiernil výhru 3: 0 na pôde Schalke.Coutinho, ktorý v pondelok ukončil pôžičku z Barcelony, nastúpil za nešťastne vyzerajúcim Thomasom Müllerom a zostáva mu viac ako pol hodiny, musel si však vystačiť s vedľajšou rolou, keď Lewandowski ukradol pozornosť. Poľský útočník otvoril skóre penaltou v 20. min., V 50. zdvojnásobil vedenie Bayernu bravúrnym priamym kopom a jemným obratom zakončil svoj piaty ligový gól v dvoch zápasoch a zakončil v 75.